W sobotę 4 stycznia na hali OSiR w Kętach rozegrany został V Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej.

Fundacja GRUPA KĘTY DZIECIOM PODBESKIDZIA już po raz drugi zaangażowała się w to przedsięwzięcie. W tym roku graliśmy dla Kubusia Bosaka, który od urodzenia walczy z naczyniakiem limfatycznym.  W turnieju wystartowało 6 drużyn. Najmłodsza i zarazem najbardziej waleczna była drużyna fundacyjna, w której zagrali młodzi zawodnicy z placówek z Kęt i Oświęcimia. Oprócz podopiecznych Fundacji zagrały również drużyny: „Przyjaciół Kubusia”, Ekstraklasa Team, Centrum B-B, Hejnał Kęty Oldboy, Sportowe Beskidy. Szczegółowe składy drużyn w załączonych linkach. Było wiele emocji sportowych, zabawa i gra fair play, ale najważniejsze, że z licytacji i sprzedaży cegiełek uzbierano prawie 13 tys zł, które trafią na leczenie Kubusia.

Fundacja składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym firmom i osobom a szczególnie placówce z Kęt, która wsparła Fundację organizacyjnie pracując jako wolonatriusze i kwestując pieniądze.
Gościem specjalnym a zarazem współprowadzącym cały Turniej był znany dziennikarz sportowy p.Bożydar Iwanow. Jego felieton jak również inne relacje w załączonych linkach i galeriach.