Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia wspólnie z Miastem Bielsko-Biała chce podejmować działania związane ze wsparciem oraz promocją pieczy zastępczej.

Zapraszamy do obejrzenia materiału ze spotkania i podpisania listu intencyjnego na rzecz wsparcia pieczy zastępczej LINK

Jednym z elementów wspólnego projektu jest stworzenie kampanii społecznej pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej mającej na celu promowanie pieczy zastępczej oraz zachęcanie do zostania kandydatem na rodzica zastępczego.

Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia od 10 lat współpracuje i opiekuje się domami dziecka nie tylko na terenie Bielska-Białej, ale również w powiatach pszczyńskim, cieszyńskim, oświęcimskim oraz żywieckim. Współpracując z domami dziecka obserwujemy jak duża jest potrzeba szukania możliwości wychowania dzieci w rodzinach zastępczych czy też adopcyjnych mówi Monika Sobczak, prezes fundacji. Cieszę się, że razem z Miastem możemy podjąć wspólne działania, tak aby Bielsko-Biała było wzorem do naśladowania w innych częściach Polski.

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem, chciałbyś zostać rodzicem zastępczym możesz skontaktować się z Fundacją Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia (Monika Sobczak 600083345; Magdalena Bieniek 504535774) lub bezpośrednio do jednostki odpowiedzialnej za pieczę zastępczą w Bielsku- Białej (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Dział Pieczy Zastępczej, Bielsko-Biała, Plac Opatrzności Bożej 18 tel. 33 496 01 12, 33 496 01 11). 

 

„Troska o dziecko (…) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”

Jan Paweł II