Rok
W sobotę  18 kwietnia podopieczni Fundacji (dzieci z placówki z Kęt i Bielska-Białej), którzy uczestniczą w programie AKADEMIA HARREGO POTTERA zwiedzały największą w Polsce wystawę klocków lego.  Co ciekawsze? Ogromny statek z „Gwiezdnych Wojen”, Hogwart z  Harrego  Pottera, miasteczko z Dzikiego Zachodu, Lunapark, interaktywna
Informujemy, iż w 2015 roku uzbieraliśmy dotychczas  391 kilogramów. Program „Nakrętka na wózek” to wspólna inicjatywa Grupy Kapitałowej i Fundacji. Wszystkie spółki Grupy Kapitałowej oraz domy dziecka, z którymi współpracuje Fundacja zbierają plastikowe nakrętki z napojów, kawy, opakowań kosmetycznych łącząc tym samym działalność ekologiczną
W dniu 28 marca 2015 r. grupa uzdolnionej młodzieży z placówek z Bielska-Białej i z Kęt przebywała na wyjeździe w Krakowie.  Celem tego wyjazdu był udział w warsztatach muzealnych oraz zwiedzanie muzeum interaktywnego „Wszystko jest liczbą” w ramach projektu Irresistible prowadzonego przez Fundację z Uniwersytetem Jagiellońskim. Zwiedzanie
W roku 2015 w ramach cyklicznego programu „S jak Sztuka”  fundacja organizuje otwarty konkurs plastyczny dla wszystkich placówek z którymi współpracuje pt „EkoMocni” – co robię aby być ekologiczny i dbać o przyszłość ziemi. Oficjalna wystawa konkursu wraz z rozdaniem nagród odbędzie się
Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia pomogła matce samotnie wychowującej dwóch synów w zakupie niezbędnych materiałów do użytkowania łazienki: kabiny prysznicowej oraz bojlera na ciepłą wodę.  Przekazała jej też ubrania dla dzieci. Pani Justyna to młoda, zdeterminowana kobieta, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji
W miesiącu marcu w ramach MŁODZIEZOWEJ AKADEMII DOKSZTAŁCANIA Fundacja uruchomiła projekt „Akademia Harrego Pottera”- warsztaty naukowo-edukacyjno-integracyjne dla  uzdolnionych dzieci i młodzieży z placówek w Bielsku-Białej i Kętach.  Program ten łączy ze sobą elementy nauk humanistycznych, przyrodniczych i artystycznych. W związku z tym młodzież biorąca udział w tym
Na zakończenie ferii, dzięki wsparciu finansowemu Fundacji „Grupa Kęty dzieciom Podbeskidzia” dla dzieci ze świetlicy środowiskowej w Kętach odbyła się wycieczka do Kopalni Guido w Zabrzu.  Podczas wycieczki dzieci zwiedziły dwa poziomy zabytkowej kopalni: 170 i 320 oraz brały udział w zajęciach „Kopalnia Guido
W dniach 27 luty 1 marca pięcioro dzieci z placówki w Ketach wraz z wychowawcą brało udział w wyjeździe zorganizowanym przez Koło SITTMN Grupy Kęty S.A. W programie wyjazdu były 3 dni jazdy na nartach w Białce Tatrzańskiej, Jurgowie i Kluszkowcach. Dla podopiecznych, którzy wcześniej